גנשאפט אדם – מתכנת וורדפרס

גנשאפט אולג מתכנת וורדפרס
עיקר העיסוק שלי בשנתיים האחרונות היה כמתכנת וורדפרס וזה מה שאני עושה באופן יוצא מן הכלל. זו גם הסיבה שהגדרת תפקידי כאן הוא מתכנת וורדפרס. יצא לי לבנות תבניות וורדפרס, תוספים לוורדפרס, להרחיב תבניות ותוספים קיימים ועוד. היתרון שלי כמתכנת וורדפרס הוא שאני יכול למצוא פתרון לכמעט כל בעיה. לא פעם נתקלתי במומחה זה או אחר שמכיר טוב מאוד את הפונקציונליות של וורדפרס, יודע לשלב ערכות עם תוספים בצורה מעולה, יודע להוסיף css וכשצריך ולפעמים אפילו לצלול לרגע קט לקוד – אבל כשמדובר במשהו חורג, לעתים קרובות מדי מי שלא יודע תכנות ייעצר ויקפא במקום. מתכנת טוב יודע לחשוב מחוץ למחשב וידע לסייע ללקוח להבין מתי עדיף לו להשקיע קצת יותר בפתרון תכנותי שיאפשר לו להוציא הרבה יותר מהאתר שלו.

כך למשל, אחד הלקוחות שלי נאלץ במשך תקופה ארוכה להזין ידנית כ-200 פריטים לתוך האתר שלו, 200 פריטים שמחיריהם משתנים כפעמיים בשנה והוא נאלץ להקליד אותם פעמיים: פעם אחת במערכת ניהול הסחורה שלו ופעם שנייה באתר. אם זאת הייתה פעולה חד פעמית, ניחא, אבל כיוון שמדובר בפעולה שמתבצעת לפחות פעמיים בשנה, יש פה גם כאב ראש, גם בזבוז זמן אדיר והכי חמור יש פה פתח להרבה יותר מדי טעויות שעלולות לעלות לו הרבה מאוד כסף.

את הבעיה של אותו לקוח פתרתי בכמה שעות תכנות שבהן בניתי רכיב שיודע לקחת את הנתונים ממערכת הניהול שלו, ולייבא אותם למקום הנכון באתר הוורדפרס שבניתי לו. אז נכון שזה לא זול, אבל זה בטוח הרבה פחות יקר מהאפשרות השנייה. מתכנת וורדפרס טוב יודע להבין בעיות, למצוא להן פתרון ולהטמיע אותו באתר.

עוד קצת על אדם

אמרו לי פעם שזה עבר לי בגנים – שני ההורים שלי מתכנתים 🙂
בזמן הצבא וגם קצת אחרי עסקתי במכירות. מכרתי הכל מהכל, עשיתי כסף ובעיקר למדתי מהי מכירה ואיך להבין טוב יותר את הלקוחות שלי. לפני כשנתיים התעורר בי הצורך ליצור, מאז אני עוסק באינטרנט גם מתוך שינה. אל עולם האינטרנט והתכנות הגעתי עם ידע מקדים כי זה תמיד היה תחביב אצלי. בזמני הפנוי למדתי קצת ג'אווא-סקריפט, קצת php, הרחבתי את הידע שלי ב-css וכו'. גם היום אני תמיד נהנה ללמוד ולהוסיף משהו חדש לארסנל שלי: טריק חדש, חוקיות עיצוב חדשה, שפה חדשה, פתרון ישן שלא ראיתי קודם, עדכון חדש של גוגל, כלי חדש לקידום אתרים וכו'.
אני מאמין בתשלום עבור תוצאות וזו הסיבה שאני מתמקד כרגע בבניית מערך יצירת לידים לעסקים. יש לי הרבה יתרונות על מומחי קידום שאין להם ידע בתכנות כי אני יכול למנף את הזמן שלי ואני מאוד מאמין בשיווק נכון באינטרנט.